• Filistin Cad. Beyaz Zambaklar Sok. 9/1 Çankaya/ANKARA
  • 0312 468 60 88

Kutlu Tamay - Anadolu Gazetesi

  • 26 Kasım 2019

Yılların tecrübeli işletmecisi Orhan ÜNVER’in yeni mekânı olan Orka Balık’a kendilerinin nazik davetleri vesilesiyle gittim. Ankara’ya bodrum esintisi yaşatan bir mekân kazandırmış Orhan Bey.Orka Balık denizin sükûnetini ve huzurlu atmosferini dekorasyonu ile mekâna yansıtmış...

Balığın kaderi 'ORKA'

  • 30 Ocak 2020

Denize hasret Ankaralı, balığa hasret kalmasın diyedir balığın Ankara’yı, Ankara’nın da balığı sevmesi. Sevgi karşılıklı olunca, balığın da, Ankara’nın da tadına doyulmuyor. “Deniz manzaramız olmadığından, balığı en iyi şekilde pişirmemiz gerekiyor ki; lezzeti, manzarasını da birlikte getirsin” dedi...

Yılların İşletmecisi Orhan ÜNVER

  • 27 Kasım 2019

Balığı dört mevsim menüsünden eksik etmeyen Orka; av yasağının bitmesiyle birlikte sezon balıklarını da menülerine dahil etmiş… Ama balık sofrası mezesiz olmaz… Balık sofralarının en şahane mezelerinden; Fava, Girit Ezme, Domates Salatası’nın ardından masamıza Kalamar Izgara, Ahtapot Salatası, Balık çökertme ve Sıcak Şevketi Bostan servis edildi.

ORKA Gurme Magazin'de!

  • 29 Kasım 2019

Çökertme kebabı, pek çok Bodrum lokantasında olduğu gibi burada da menünün bir parçası. Ancak biz daha ana yemeğe geçemeden mezelerin lezzet şovu ile tıka basa doyduk. Dolayısıyla o efsane ana yemekleritadamadık bile. Onları da bir dahaki sefere bırakarak mekândan ayrıldım.

Ünlü Gurme Kutlu Tamay'ın Anlatımıyla Orka Balık Ekonomize'de!

  • 28 Kasım 2019

Siz muhteşem lezzetlerin tadına bakarken çocuğunuza da bol omega-3’lü lezzetler yedirebilirsiniz. Mekânda ayrıca iki adet VİP oda bulunmakta. Özel misafirlerinizle ve dostlarınızla birebir görüşebileceğiniz, toplantı, doğumgünü vs. yapabileceğiniz gerçekten keyifli odalar bunlar.